Eva Černá

KÓD

2020– Fotografický soubor–  6 fotografií

Poklad. K večeři jsem měla dort a k němu Kanadské borůvky. Na jedné borůvce byl otisknut kód. Nikdo neví jak, kdy a proč. Vytvořila jsem další 4 fotografie, kde si hraju s antiutopickou představou, kdy na každém kusu velice malého ovoce, či zeleniny je napsán kód. Jedná se o tajnou zprávu, nebo jenom někdo před námi rozklíčoval nějakou zásadní informaci o tom daném kusu? Kdo to psal a proč? Není nám divné kupovat už dávno očíslované potraviny, aniž bychom se víc zajímali o význam číselného kódu, který nesou?

Bariéra

2020– Video– instalace

Video instalace zobrazuje obyčejnou lidskou činnost, jakou je zde mytí a neustálé leštění skla. Se svou sestrou se spolu snažíme komunikovat skrze tuto naivně všední činnost, kterou se marně snažíme smýt bariéru mezi námi. Intimní prostor mezi námi patří jen nám a není možné do něj vstoupit z okolního světa.

Na druhý pohled

2019– Instalace

V běžném životě nemusí být na první pohled vše zcela jasné. Spousta důležitých okamžiků se odehrává v krátkém časovém úseku, který kolikrát sotva postřehneme. Z monitoru vyzařuje bílé světlo a voda, základní podmínka života, která hraje ústřední roli k zachycení takové události. Obraz odrážející se na hladině bude přítomen tak dlouho, jako samotná voda.